Co čekat na keynote (září 2014)

Tak je to tu zase. První z čistě hardwarových keynote tohoto roku a asi ta obecně nejoblíbenější – představení nových iPhonů.

Tento rok rozeslal Apple pozvánky ne týden před akcí, ale už 28. srpna.
Keynote_invitation_september14
Z pozvánky tentokrát nejsme moc moudří, žádná skrytá zpráva v ní nebyla nalezena. Akce se bude pořádat v místě, kde byl před 30 lety představen první Mac. V areálu se staví tajemná budova, aktuálně celá bílá. Copak to asi je?

iPhone
Nejočekávanější jsou nové iPhony. Jak asi pořeší názvy? Pokud iPhone 6 a 6c, tak jak příští rok? 6s a 6cs? Zvětšení úhlopříček na 5,5″ a 4,7″ se mi moc nezdá. Ale zase zůstat do nekonečna na čtyřech palcích by bylo divné. Holt si do budoucna budeme muset zvyknout, když budeme chtít novější model. Rozlišení bude opět složeno z exotických čísel, obligátní 1920×1080 nečekejme.

Hlavně jsem velmi zvědav, jak Apple větší telefony obhájí. Pamatujete na rok 2012, při představení iPhonu 5? Chvástali se, že se stále pohodlně drží, protože nebyl protažen do šířky. To už teď nepůjde…

Kromě displejů bude nový design – tenčí konstrukce. Dále zlepšen výkon novým procesorem A8, prý konečně NFC, 128GB verze (a možné vypuštění 16GB verze), také věřím ve zlepšení v oblasti fotoaparátů. Nakonec samozřejmě Apple zmíní, že iOS 8 na nich běhá jako blesk a je to systém přímo stvořený pro tuto generaci.

Předpokládám, že u iPhonů se novinek nedočkáme, vše bude potvrzeno z rumorů. To mě tak štve, že jsem upravil pozvánku na akci. Apple zvolil vhodný začátek věty, já ho vhodně dopsal:

Processed with Moldiv

iWatch
Jak dlouho že už se o nich mluví? Dost dlouho…. Nicméně jen nové nové iPhony? To by pro tuto keynote bylo málo. Někdo věří v uvedení nového Macu mini, Apple TV apod. Já z těchto možností nejvíce věřím iWatch. Ale Apple je jen ukáže, podrobnosti buď „later this year“ nebo až v roce 2015. Četl jsem zajímavou teorii, že ještě nejsou ve výrobě, kvůli únikům rumorů, takže možná zažijeme „wau“ efekt!
Od hodinek očekávám samozřejmě perfektní propojení s iOS a přenos naměřených údajů do aplikace Health v iOS 8.

iWatch_martinhajek

 

iPad
Nějaký analytik oznámil, že by mělo dojít i na iPady. Tomu nevěřím a upřímně doufám, že to nechají až na konec října, jako tomu bylo minulé roky. Je to velké téma a zaslouží si vlastní keynote. Hlavně ale nejsem psychicky připraven na tak brzké představení, chci předtím ještě napsat nějaké články.

Jako adept na představení je teoreticky i Apple TV. Nechce se mi k ní psát nic dalšího, takže vás odkážu na článek: Co čekat na keynote (červen 2014)

Těšme se!
Každopádně akce to bude asi obří. Do sálu se prý vejde až 2400 lidí. Nesmíme zapomínat ani na Cookovu a Cueovu zmínku o skvělých produktech, takže se máme určitě na co těšit! Bál jsem se, že by mohl chybět živý videostream kvůli iTunes Festival, ale Apple včera spustil stránku s odpočtem do začátku streamu: http://www.apple.com/live/

 

Zdroj obrázků: 
9to5mac.com
martinhajek.com
images.google.cz

Označeno tagem , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: