iOS – o čem se moc nemluví, 3. systém

Už delší dobu si sepisuji zajímavosti v systému iOS, na které možná většina uživatelů nepřišla nebo si je neuvědomila. Rád bych tedy tyto zajímavosti zveřejnil a dal je tak do širšího povědomí. Dnes již 3. díl – systém.

1. Multitasking na výšku u iPhonu

To je spíše taková blbůstka, na kterou jsem přišel náhodou. Je ale zajímavé prohlížet aplikace v multitaskingu a listovat mezi nimi posunováním nahoru a dolů, místo do stran. Jak na to? Spusťte nějakou aplikaci a telefon otočte do horizontální polohy, až se obrátí obraz, vyvolejte multitasking a iPhone opět otočte na výšku. Nyní vidíte náhledy aplikací tak, jak jste danou aplikaci měli zapnutou (horizontálně x vertikálně) a můžete mezi nimi listovat posouváním. Aplikaci ukončíte stejným gestem, jako panel v Safari – tažením do strany.

Multitasking

2. Funkce Zpět zatřesením přístroje

Moc uživatelů neví, že iOS obsahuje funkci zpět. Stačí zařízením zatřást do stran a objeví se možnost uvést věci do předešlého stavu. Neslouží pouze pro funkci Zpět v textovém editoru, ale třeba i pro obnovení omylem smazaného emailu! Velice užitečné.

3. Focení při náhledu efektů fotoaparátu

Pokud si na iPhonu otevřete živé náhledy efektů, je možné z tohoto zobrazení rovnou fotit. K tomu poslouží boční tlačítka pro zvýšení/snížení hlasitosti. Fotka se vyfotí v efektu, který jste naposledy použili (rozklikli).

4. Změna barvy popisků ve fotoaparátu

Tento tip se také týká živých náhledů efektů ve fotoaparátu. Jestlipak víte, jakou mají popisky barvu? Buď černou nebo bílou. Systém totiž chytře mění barvu podle pozadí, a tak se vám nestane, že byste si název efektu nepřečetli. Někdy se bílý text pouze podbarví černou „skvrnou“, když je pozadí světlé, ale ne zcela bílé.

5. Červená barva při výběru textu

Od dob, co bylo iOS převážně modré už se mnohé změnilo. Barva při výběru textu je však od iPhone OS 3.0 stále modrá. iOS 7 přineslo jednu aplikaci, kde je barva červená. Tou aplikací je kalendář. Zde pokud vyberete text, je podbarven červeně. Pokud si v nastavení zapnete invertování barev standardní barvou se stane oranžová, v kalendáři je to pak modrozelená.

Protentokrát je to vše. Dnes to byly jen takové zbytečnosti, až na funkci Zpět, to se opravdu hodí. Ještě mi pár tipů zbylo, shrnu je do posledního článku. Možná k nim přibude něco z iOS 8, které vychází již dnes večer.

Přehled dosavadních článků série:
1. díl – App Store
2. díl – Safari

Označeno tagem , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: