Co čekat na keynote (říjen 2014)

Pro mě nejočekávanější keynote vůbec. Apple představí nové iPady a dle pozvánky i nové Macy. Doufejme, že stream bude lepší, než minulý měsíc.

Čekal jsem, že akce se bude konat 21. října dle datumů minulých dvou let, ale Re/code přineslo zprávu, že se tak stane již 16. října, nezvykle ve čtvrtek. Pozvánku jsem tedy čekal ve čtvrtek 9. října, rozeslána však byla už ve středu. Apple tedy udělal 2 změny týkající se termínů oproti minulým rokům. Samotná pozvánka připomíná design z obrázku indikujícího 30 let Macu, takže představení nějakého Macu je velmi pravděpodobné.

iPadAIR2_keynote

1. iPady
iPad Air 2. generace, neboli iPad 6. generace je očekáván nejvíce. Měl by dostat nový procesor A8, koprocesor M8 a v oblasti výkonu možná i 2GB RAM paměti. O změnách se mluví i v souvislosti s fotoaparáty. Možné je navýšení rozlišení na 8MPx, minimálně by však mohly být zlepšeny čočky. Nejvíce zmiňovaná novinka je osazení iPadu čtečkou Touch ID. Ještě se objevily spekulace o nové barvě – Gold. O iPadu mini 3. generace už se tolik nemluví. Mohl by dostat to samé, co Air, ale taky by mohl být o něco ochuzen. Mluví se i o velkém 12,9″ iPadu, ale ten by měl být maximálně jen krátce představen, vyjít by mohl na začátku příštího roku.

Můj názor: Pustil jsem si říjnovou keynote 2013 a víte co? Apple uvedení iPadů dost odbyl. Začal se jim věnovat až po hodině od zahájení a to jen na cca 20 minut. Prostoru tedy moc nedostaly! Navíc, co dostal Air nového? Výkon, design a nový název. To je vše! Ten design dělá hodně, a proto si lidé neuvědomují, že Air byl jen lehkou evolucí, nic velkého! Tento rok tedy očekávám vše zmíněné, především lepší fotoaparáty (třeba i Slo-mo videa?). O lehkém upgradu tedy, dle mého názoru, nemůže být řeč. Já si ho samozřejmě pořídím, a zřejmě se tak stane na Černý pátek na konci listopadu.

2. Uvedení OS X Yosemite
Konečně! Konečně bychom se měli dočkat vypuštění nového systému pro naše jablečné počítače. Konec betám, je čas na finální verzi na Mac App Store, která bude konečně obsahovat vše slibované.

Můj názor: Na ten nový flat design se těším. Dále na to, až vyzkouším Continuity, příjem SMSek na Macu, AirDrop apod. Snad Apple neschytá další průšvih a ohlasy budou veskrze pozitivní.

OSXYOSEMITE

3. iMac, MacBook, Mac mini
V počítačích Applu se moc nevyznám, takže nevím, který z nich se chystá. Každopádně překlad textu na pozvánce značí, že se upgradu dočká nějaký starší Mac.

Můj názor: Asi nejvíce bych očekával Mac mini, ten už je opravdu dlouho neaktualizovaný.

4. Apple TV
Podobně jako Mac mini, Apple TV už je také dlouho neaktualizovaná, mohla by se dočkat 4. generace.

Můj názor: To, že Apple minulý rok nepředstavil novou verzi může značit to, že si dal záležet na přípravě revolučnější 4. generace, třeba s podporou aplikací třetích stran.

Na tuto akci se opravdu velmi těším, především kombinace iPad Air 2-OS X Yosemite se mě osobně týká, takže jsem nadšen! Keynote se bude odehrávat v sídle Applu, v malém sále, kde byli třeba představeny před rokem nové iPhony. Na webu http://www.apple.com/live/ se bude odehrávat opět živý stream, snad to tentokrát nebude takové fiasko.

Označeno tagem , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: