Koupě iPadu Air 2

Přestože Apple tento rok nenabídl Black Friday (kromě Ameriky), iPad jsem si tou dobou pořídil. A to navíc za velmi nízkou cenu.

Tak je to tu! Konečně! Po všem tom rozhodování, šetření peněz a čekání na říjnovou keynote, konečně jsem majitelem nejnovějšího iPadu a zároveň nejvýkonnějšího iOS zařízení současnosti. 27. listopadu, tedy den před Černým pátkem, jsem v odpoledních hodinách napjatě sledoval web 9to5mac, který by informoval o probíhajících slevách v Austrálii a Novém Zélandu, kde již bylo 28. listopadu. Místo toho zde však byla zpráva, že to na slevy nevypadá. To mě trochu vyděsilo. Čekat přes 40 dní na něco, co se nakonec neodehraje?! Následně jsem si uvědomil, že tentokrát ani nepřišel žádný email informující o Černém pátku. Minulé roky vždy přišel.

28. listopadu – Černý pátek
V pátek 28. se tedy skutečně nic nedělo, Apple si na svém webu prezentoval jen akci RED. Z každého prodaného výrobku v pondělí se část výdělku poslala na podporu v boji proti AIDS. Ale v pátek jen Amerika dostala k nákupu poukázky do iTunes Storu:
iPad_Black_Friday
Tímto mě Apple opravdu hodně naštval. Již jsem byl psychicky připraven, že iPad budu mít objednaný. Tak jsem zabrousil na Heuréku a zde si (jako každý den předtím) prohlédl ceny českých eshopů. Nejlevnější iPad byl asi za 15 890. Některé eshopy měly ten den slevy, ale iPadů se většinou netýkaly. Až na iSetos, ten měl Air 2 64GB za 15 381 Kč! Ovšem bylo nutné připočíst poštovné a recenze na internetu iSetos moc nedoporučovali (problémy při reklamaci). Na mou výzvu na Twitteru bohužel nikdo nezareagoval:

30. listopadu

V den mého svátku jsem si vzpomněl, jak mi asi den před BF spolužák nabízel slevu na Alzu, kterou obdržel za svůj poslední nákup. Ta měla platnost do pondělí 1. prosince. Mohl jsem si z kódů poskládat slevu ve výši 500 Kč. Standardní cena na Alze byla 16 190 Kč. Po odečtení 500 Kč se cena snížila na příjemnějších 15 690 Kč. Jen tak na zkoušku jsem pátral na internetu ještě po nějaké slevě a bylo to velmi chytré rozhodnutí!

Na jednom nejmenovaném fóru jsem narazil na zlatý důl. Sleva 5% na Alzu, které končí platnost o půlnoci a je možné ji kombinovat s jinými slevami! Okamžitě jsem si spočetl, kolik je těch 5% a byl jsem v šoku – 809 Kč! Že to bude tolik jsem upřímně nečekal. Rozhodnutí bylo poměrně rychlé, iPad objednám z Alzy a použiji obě slevy. iPad byl v košíku a já vložil nejprve kód pro 5% slevu. Započten! Zadání kódu pro 500 Kč slevu, chvilka napětí… Také započten! Výsledná sleva obřích 1309 Kč a cena iPadu 14 881 Kč (+ poštovné). Což je částka, kterou jsem plus mínus očekával od českého Apple Online Storu.

iPad jsem si nechal poslat na pobočku do Českých Budějovic. Sice ho stejně rozbalím až doma ve čtvrtek, ale to domů přijíždím v době, kdy je pobočka Alzy i pošta zavřená, takže bych ho měl až v pátek. V pondělí večer přišla SMSka, že si pro iPad mohu dojít.

2. prosince
V úterý po přednášce jsem tedy vyrazil do Alzy. Asi 2 minuty po otevíračce a fronta pomalu až ven (no jo no – Vánoce). Do Payboxu naťukán kód, vyjel lísteček a na něj jsem asi o 5-10 minut později dostal vytouženou krabičku! Jako odškodné za čekání jsem se zmocnil jednoho časopisu Computer a spěchal tablet uložit na byt, abych stíhal následující seminář.

iPadAir2_box

Nyní jsem již s novým iPadem poměrně sžitý a mám k němu pouzdro. Více v dalším článku!

Označeno tagem , , ,

2 thoughts on “Koupě iPadu Air 2

  1. Velký LIKE! 😉
    Já si pořídil nakonec toho Miniho 2 64GB asi už před půl měsícem ,protože už ho jen rozprodávali. Ale teď čeká v šuplíku na středu večer a moc se těším, až ho rozbalím 😀 🙂

  2. […] Na podzim jsem plánoval koupi nového iPadu. Počítal jsem s Černým pátkem na AOS, ten nebyl, ale stejně jsem iPad objednal dne 30. listopadu. (viz. článek) […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: