Chyby iOS 8 na iPadu Air 2

Samotný iPad je skvělý. Prozatím mě nepotěšila snad jen jedna událost, a to ta, že díky tloušťce se tablet při drsnějším vyjmutí z pouzdra lehounce ohnul. Daleko závažnější je však nedoladěnost iOS.

Asi jako první neduh jsem si všiml při používání vestavěné aplikace Kamera. Již si přesně nevybavuji, jak se problém vyskytoval, protože nyní ho již nepozoruji, ale byl problém s přetáčením displeje. Stačilo po vyfocení snímku zajít do galerie, pak se vrátit zpět do focení a displej byl otočen asi o 90 stupňů.

Občas se vyskytne problém s hluchým místem v Nastavení:
IMG_1449Pomůže otočení iPadem (displeje), poté tato šedá oblast zmizí.

Problém, který mě hodně štve jsou občas nefunkční gesta. iPad kompletně ovládám gesty a stane se, že při pokusu o odchod z aplikace do menu pohybem čtyř (pěti) prstů k sobě se zkrátka nic nestane. Často se tak děje v Nastavení, kde si nefunkčních gest lze všimnout tak, že začnete prsty posouvat nabídky nastavení, místo aby se provedla požadovaná akce. Pomůže iPad uzamknout a po odemčení většinou gesta fungují.

Padá aplikace Hudba. Stačí si rozkliknout seznam hudby a aplikace spadne. Po opětovném spuštění vše ok.

V jednu chvíli mi padala také aplikace Kalendář. Po kliku na jednu událost táhnoucí se přes více dnů mi aplikace spadla do menu. To dokonce opakovaně.

Závěr

To jsou asi všechny softwarové problémy. Jinak jsem velmi spokojen a po stránce hardwaru snad není co vytknout (až na tu přílišnou tloušťku, která se nehodí pro vyjmutí tabletu z těsného pouzdra).
Další články ohledně tohoto senzačního produktu budou pokračovat. Nyní mám však zkouškové a pak naplánovány hory, takže brzy to bohužel nebude.

Označeno tagem , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: