Tak nějak ode všeho (6)

Po delší době se mi opět nahromadilo pár témat, která bych rád zmínil. Tentokrát o neštěstí s mým bývalým iPadem, Apple Watch, iCONu a zamyšlení nad ne-Apple smartphony.

iPadu 2 se rozbil displej – je na prodej!

Můj bývalý iPad 2, který po nákupu Aira 2 přešel k mé přítelkyni, je rozbitý! Konkrétně se rozbil displej. Zřejmě stářím, protože normálně fungoval a po cca 1-2 hodinách se po odklopení pouzdra objevily barevné čáry. Ty se posouvají ve směru doprava, ale iPad jde odemknout přejetím po displeji, spustit aplikace i psát na klávesnici (dle zvuků). V iWantu mi poradili ho odevzdat a dostat 1000 Kč na nový, ale i tak ten zrovna není nejlevnější. VSP Data s levnou opravou také nepomohli, takže jsem se uchýlil k poslední možnosti – prodej na Aukru. Pokud se cena nevyšplhá dostatečně vysoko, aukci nejspíš zruším a pokusím se o něco jiného. Aukce poběží ještě necelý týden a naleznete ji zde: http://aukro.cz/ipad-2-32gb-wi-fi-nefunkcni-displej-i5296514437.html

iPad2

Apple Watch

Neuvěřitelné! Nejprve mě nápad hodinek od Applu vůbec nebral, nechápal jsem to pozdvižení. Ani po keynote se to nezlepšilo. Jak se ale blížil začátek prodeje, rázem mě nadchly! Líbí se mi především designově a to včetně pásků. Jako nejlepší se mi zdá ten magnetický:

Apple_Watch_pásek

Funkce bych jistě také využil, ale zda jsou pro mě natolik zásadní, abych za ně tolik utratil…? Spíše si počkám na zlevnění a možná někdy v budoucnu si je pořídím. Už se nemohu dočkat zkušenosti naživo. Nyní nosím svůj iPod nano 6 s pocitem jako by to byly Apple Watch.

 iCON 2015

O víkendu jsem se vypravil do Prahy na iCon. Velkým lákadlem bylo naživo vidět Apple Watch Petra Máry a dále stánky vystavovatelů. Poslechl jsem si pár přednášek na bezplatné části – Festival. Některé byly zajímavé, jiné ani moc ne… Za sníženou cenu jsem si pořídil nejnovější SuperApple magazín a u stánku HBO si vyzvedl poukaz pro vyzkoušení HBO GO na měsíc. Hlavní téma akce – sketchnoting , mě osobně nezaujalo, i když, vidět placenou přednášku by možná změnilo můj názor. Jsem zvědav na téma příštího iConu.

Ne-Apple smartphony

Nerozhodl jsem se přejít ke smartphonu konkurence, jen mě poslední dobou docela zajímá prohlížet články s novými Huaweii, LG apod. Ceny jsou často dost nízko. Vím, že se nelze řídit hardwarovými parametry, ale přesto mě přístroje za pár tisíc, s X-jádrovými procesory a X-megapixelovými fotoaparáty, fascinují. Jde o ten pokrok. Jak bude asi vypadat smartphone v hodnotě 8-10 tisíc za třeba 3 roky? iOS mi vyhovuje, takže i nadále budu uživatelem iPhonu, ale pro zamyšlení…

Označeno tagem , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: