Co čekat na WWDC 2015

Díky škole a dalším zájmům mě opět tak nějak míjelo nadšení a očekávání. Přesto si však zítra v 19:00 najdu čas a pustím si živý stream letošní úvodní keynote Apple konference. Co očekává svět a co já?

WWDC-2015-invitation

iOS 9

To je standard, jednoznačně bude představena nová verze mobilního operačního systému. Spíše než o nové funkce by mělo jít o zlepšení stability a drobných zlepšení „pod kapotou“. iOS nám možná přinese font (písmo) z Apple Watch.

ios_9_sf_2

Možný je příchod vyhledávání městské hromadné dopravy v Apple Maps. Dále by měla být novinkou funkce Rootless, což je bezpečnostní prvek systému, který by měl mj. zkomplikovat cestu k softwarovému odemčení zařízení (Jailbreak). Na iPadu bychom se mohli dočkat split-screen zobrazení, tedy více aplikací vedle sebe. Funkce by se jistě hodila i v rámci jedné aplikace, např. v Safari mít zobrazeny 2 panely vedle sebe.

iPad-split_screen

V systému bude možná předinstalovaná aplikace Home, která souvisí s HomeKitem. Pro budoucí iOS zařízení bude v iOS 9 podpora Force Touch. Vývojáři dostanou možnost tuto funkci využít ve svých aplikacích. iCloud Drive dostane vylepšení a něco se čeká i od Trusted Wi-Fi.

Systém by neměl být tak náročný na běh, proto se počítá i s podporou zařízení s procesorem A5.

OS X 10.11

I větší z obou systémů se dočká fontu z Apple Watch. Přebírání funkcí z iOS pokračuje a tentokrát by měl OS X dostat podporu Control Centra. To se bude vysouvat z levé strany obrazovky.

Control_center-OSX

Hudba

Mluví se o službě Apple Music, které by mohla pomoci koupě společnosti Beats. Aplikace Hudba se možná dočká nějaké novinky a nové iTunes Radio.

Apple Watch

Především má přijít Apple Watch SDK. Takže vývoj aplikací přímo pro Apple Watch. Zatím máme jen WatchKit, který spouští aplikaci na iPhonu a odtud ji přenáší skrz Bluetooth do hodinek. Dále by Apple mohl ujasnit, jak to bude s budoucími updaty Watch OS.

Můj názor:

Já od letošní WWDC keynote neočekávám zase tak moc zásadní novinky. Novým fontem z Apple Watch by potěšili, přeci jen je systém trochu okoukaný. Split-screen v iPadu se mi dříve nezdálo jako nic potřebného. Nyní však často používám aplikaci Messenger a nutnost aplikaci spouštět kvůli nové zprávě (systém BOHUŽEL nedovoluje Quick Reply z Notifikačního centra) je otravná. Mohu ji řešit dalším zařízením, kde budu mít zapnutý Messenger, ale to jich pak mám zase moc…
Na OS X jsem zvědav na jméno a Control Center.  Hudba mě nebere, ale Apple Watch SDK přivítám s radostí. Do budoucna si hodinky pořídím.

Takže zítra v 19:00 na webu Applu poběží stream, kde nám bude odtajněno, co si pro nás pánové a dámy z Cupertina připravili. Akce samotná se koná v San Franciscu.

Moscone West SF

Moscone West, SF

 

Označeno tagem , , ,

One thought on “Co čekat na WWDC 2015

  1. […] v červnu se skutečně konala WWDC a byl představen iOS 9, OS X 10.11 a watchOS 2. Nové MacBooky však nikoliv, Apple překvapil […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: