Co čekat na keynote (září 2015)

Pozvánka nás nalákala na první podzimní událost firmy Apple. Je opět záhadná a my se můžeme jen dohadovat, s čím se kalifornský gigant vytasí před početnou konkurencí. Ta již netrpělivě vyhlíží mediální akci, na kterou čeká takřka celý svět a klepou se jí kolena.

invite_september_2015

Světla v sále pohasla, na plátně se promítá video. Je 9. září 2015 19:00 hodin středoevropského času a my jsme v obřím sále Bill Graham Civic Auditorium v San Franciscu. Po skončení videa na podium vchází Tim Cook a všem přeje dobré ráno zvednutím ruky. Následuje představení nových Apple Storů a shrnutí nových produktů, zejména Apple Watch. Pak se pánové na podiu vystřídají a zrekapitulují systémy iOS 9 a OS X El Capitan. Jsou zveřejněny termíny vydání verzí pro veřejnost.

iPhone 6s, 6s Plus

Nyní se plynule přesouváme k iPhonům. Jsou tu dva nové kousky – 6s a 6s Plus. Design je shodný s modely vydanými loni, ale jsou vyrobeny z odolnějšího hliníku a přibyla nová barva – růžová zlatá. Další zlepšení se ukrývají ve fotoaparátech, přední kamerka dostává 5 MPx, zadní povyšuje už na 12 MPx a natáčí video ve 4K rozlišení. U S-kových modelů se změny odehrávají pod kapotou, ta další konkrétně pod displejem. Ten nabízí technologii Force Touch, která je nám dobře známa z Apple Watch, či trackpadu nového MacBooku a MacBooku Pro. Na řadu přichází demo toho, kde v systému se tato technologie nechá efektivně využít.
Aby to vše iPhony udýchaly, dostanou procesor A9, kterému sekunduje 2GB RAM paměť (to se dozvídáme až po rozebrání telefonu od iFixIt, protože Apple tuto informaci neuveřejňuje). V zařízení se nachází nové NFC čipy a na lock screen si nově lze umístit animovaný wallpaper. Apple nepochopitelně opět nabízí variantu 16GB a dále 64GB a 128GB.

Apple TV

Konečně ji tu máme. Je nám vysvětleno, že dnešní domácnost potřebuje jakousi krabičku, co zvládne vše a je perfektně napojená na další Apple produkty. Lze ji snadno ovládat a to i Apple hodinkami na zápěstí. K dispozici je však i stylový ovladač s mikrofonem a tudíž lze systému poroučet rozkazy skrze Siri. A8 procesor je samozřejmostí a výkon této stylové mašinky letí vzhůru. S pokročilým vyhledáváním skrze všechny možné služby je nalezení hudby, filmu, seriálu, aplikace a podobného obsahu hračka. To hlavní je podpora prozatím jednoduchých aplikací a her. Kapacity ATV jsou 8GB a 16GB.

iPad Pro

Nyní dochází k ukázce zařízení, o kterém se toho více dozvíme až později tento rok. Je jím přerostlý iPad nazvaný příhodně iPad Pro. Design se neliší od jeho menších předchůdců, ale displej povyrostl na 12,9″. I zde najdeme Force Touch technologii v displeji a Apple nám objasňuje, proč je k tomuto tabletu dodán i stylus, když předtím se stylusům tato společnost posmívala. iOS ve verzi 9.1 tomuto obrovi dává do vínku perfektní optimalizaci SplitScreen funkce, která je na takto velké ploše displeje prostě nutností. Více se toho nedozvídáme, a to především u ceny zamrzí. Na konci října se spustí předobjednávky.

Apple uzavírá keynote zmínkou o vydání watchOS 2 pro majitele hodinek a rekapituluje vše dnes představené. Na konci vystupuje známá kapela, zazpívá 3 písničky a keynote je u konce.

Takto si představuji průběh zítřejší prezentace. Jak moc je to reálné, to uvidíme sami. Tak zítra v 19:00 na apple.com

Za inspiraci při psaní děkuji 9to5mac.com

Označeno tagem , , , , , , , ,

One thought on “Co čekat na keynote (září 2015)

  1. […] září se konala velmi plodná keynote. Apple představil nové barvy a pásky pro Apple Watch, obří iPad Pro, iPad mini 4, novou Apple […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: