Proč není iPad Air 3?

Na poslední keynote jsme se od Applu nedočkali představení nového iPadu Air. Proč ho Apple vynechal? Toto je můj názor.

Apple ukázal jen novou, již čtvrtou generaci iPadu mini a představil verzi Pro. Air se však svého nástupce nedočkal (což mě těší, aspoň mám stále nejlepší iPad Air). Bude představen příští rok? Pravděpodobně.

Nová verze Pro potřebuje určitě větší reklamu, než třeba iPad mini 4. Verze Air 3 by však způsobila situaci, kdy budou představeny 3 verze najednou. Apple by se sice zavděčil více potencionálním kupujícím, avšak daleko více by jich bylo na vážkách, který iPad koupit. Jednodušší bylo vylepšit miniho na úroveň Airu 2. A proč mini? Protože zde je propastný rozdíl mezi 7,9″ (mini 4) a 12,9″ (Pro). Proto to má zájemce o koupi lehčí, ten rozdíl je zkrátka jasný.

image

Druhá věc je ta, že spousta lidí bude zvažovat koupi Airu 2. Je sice rok starý, ale oproti minimu nabízí větší plochu displeje.

Air tedy nezůstal pozadu, jen ho nový mini dorovnal.

Příští rok Apple a i my budeme vědět, jak si verze Pro stojí a dle mého názoru se třetí verze Airu dočkáme. Mimochodem, co byste tento rok dali do iPadu Air 3? Mě napadá snad jen 3D Touch, ale ten nemá ani verze Pro.

Označeno tagem , ,

One thought on “Proč není iPad Air 3?

  1. […] 21. října se nemluvilo pomalu o ničem jiném, než že je ten slavný den z filmu Návrat do budoucnosti. Další keynote se nakonala, iPad Air 2 svého nástupce nezískal. A proč? To jsem se pokusil vysvětlit zde. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: