Zkusil jsem internet v mobilu (akce Vodafone 2015)

Operátor Vodafone o posledních Vánocích nabídl svým zákazníkům 100 GB internet zdarma. Pořídil jsem si tedy jejich SIM kartu a tuto nabídku využil.

Vodafone není můj operátor, ale na webu tohoto operátora si šlo nechat poslat jejich SIM kartu s nastavenými daty, která byla pro aktivaci 100 GB nezbytná. Proč jsem se ale vůbec rozhodl pro využití této nabídky?

Osobně internet od operátora nevyužívám, a to kvůli ceně. Jsem zkrátka toho názoru, že ceny za tuto službu jsou neskutečně vysoké. Doma platíme měsíčně za klasický internet do 300 Kč a není zde žádný limit pro stahování ani cokoliv jiného. Ale u operátorů si za datový balíček s gigabajtem FUP zaplatíte pár stovek. Zkrátím to – fér bude, až si 1,5 GB FUP budeme moci pořídit tak za 50 Kč.

Vodafone poměrně nelogicky poslal pouze simku s možností výlomu mikro SIM. V době, kdy každý druhý telefon je iPhone s nano SIM se to zdá jako krok vedle. Nicméně taťkovi se povedlo mikro oříznout na velikost nano a i po nezbytném ubrání částí čipu celá simka fungovala! Svou nano SIM z iPhonu jsem pomocí kousků od SIM jiného operátora vyskládal do velikosti klasické simky a to celé vložil do telefonu, který jsem po následující měsíc měl používat jako hlavní telefon – Sony Ericsson W200i.

Vytvořená nano SIM Vodafonu mířila do iPhonu a já se jal stáhnout aplikaci Můj Vodafone. Tam jsem si rozbalil dárky, především těch 100 GB na měsíc.

IMG_0850

Odteď byl můj iPhone připraven pro vyzkoušení mobilního internetu. Prvně v životě jsem toto mohl na delší dobu zkusit a popravdě mě zklamaly 2 skutečnosti. Tento článek píši především proto, abych na tyto skutečnosti poukázal a třeba se v budoucnu k tomuto článku vrátil a pousmál se nad tím.

LTE není? Tak to jsem offline…

Jak se operátoři chlubí kde všude už zprovoznili tuto technologii, tak je to v reálu velké zklamání. Kde se mi neobjevila tato 3 písmenka, nejčastěji se připojení konalo skrze EDGE. A to internet v podstatě nešel… Jen málokdy se objevilo 3G, které bylo naštěstí použitelnější.

IMG_0852

Baterie v mobilu

Procenta mi na iPhonu 5 létala dolů poměrně svižně. Asi si neumím představit mít zapnutá mobilní data na delší dobu a být tak neustále ve střehu, když se procenta dostanou nebezpečně nízko. Tohle je prozatím dle mého názoru velký průser a buď se baterie v mobilech budou muset rapidně zlepšit nebo nějak redukovat spotřebu čipu přijímajícího signál.

Jinak je připojení bezva. Cestou do jiného města jsem zkoušel navigaci Waze a věděli jsme tedy předem o policejních hlídkách a uzavírkách. Dále se mi připojení hodilo při hledání sídla jedné firmy. To mě navigovaly Google Mapy.

IMG_0858

Kromě jednoho přehraného videa z Youtube a updatu několika aplikací mi připojení sloužilo hlavně ke zjišťování spojů MHD, informací na internetu, mailům, sociálním sítím apod. A také jsem si z iPhonu udělal router a připojil se k internetu přes Wi-Fi na iPadu. Za měsíc to dělalo kolem 1 GB dat!

Teď aspoň vím, že pokud bych si pořizoval mobilní internet, těch 1,5 GB by mi stačilo. Tarifomat mi na požadavky 1 GB dat, 10 SMS a 10 minut vyhodil jako nejlevnější nabídku toto:

Snímek obrazovky 2016-01-30 v 14.57.52

Až to bude nabízet nějaký velký operátor a cena bude maximálně 75-80 Kč, vezmu to! Jen na upřesnění – v zahraničí to jde, tak to snad půjde brzy i u nás…

Označeno tagem , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: