Rychlý příspěvek č. 4

Zkouškové! Už je tu! Období spojující v sobě chvilky učení, poflakování se a zejména přemýšlení o tom „jaký to má sakra smysl učit se takové hovadiny“.

Nějak mi nejde do hlavy, proč je v období zkoušek každoročně hokejový šampionát. To má být provokace? A nejde jen o sledování zápasů českého týmu. Například včera jsem sledoval další zápasy jen proto, že mi prišly zajímavé. Ano, oproti učení je zajímavá i mexická telenovela.

Jsem ale rád, že zkoušek tolik není. Před rokem to bylo horší. Každopádně to nic neubírá na podstatném faktu, že letos jsou zkoušky těžší. Seminárky se mi až na jednu povedlo již všechny dokončit a zbývá jen podstoupit nejnutnější. Jaká je ale šance, že se ve školství něco změní a systém ukončování předmětů bude přepracován? I naše učitelka z Kanady nechápe náš zdejší podivný způsob zkoušek.

V létě mě opět čeká brigáda. Má práce se nemění, avšak měním působiště. Snad zbude čas pro strávení chvilek někde na sluníčku a v dobré společnosti. No a po prázdninách zase škola… Pěkný to koloběh, který však již brzy projde obměnou a škola z něj vypadne. Tak si jdeme zase něco přečíst.

Ale počkat! Ne! Jdu dopsat tu poslední seminárku…

Označeno tagem , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: