Rychlý příspěvek č. 7

No. Tak co je u mě nového… Pár témat v mém novém Rychlém příspěvku.

Zase si skládám

Uz asi potřetí mě chytla Rubikova kostka. Před lety mě uchvátila videa borců jako Zemdegs či Valk. Jaký je podle vás rekord ve složení klasické 3x3x3? Ten čas je neuvěřitelný. Třebaže mě fascinuje tak rychlé skládání, chtěl bych kostku umět složit aspoň základním způsobem. První 2 vrstvy nejsou problém, orientace a permutace té poslední už však vyžaduje znalost algoritmů a vždy mě tato nová zábava přešla dřív, než jsem se je naučil. Povede se mi to už konečně? R U R’ U’


Práce hotová, zkoušky ještě čekají

Moc jsem se těšil na dobu, kdy budu v ruce svírat vyhotovenou bakalářku. Před týdnem se mi to konečně splnilo. Chcete-li si ji přečíst nebo se aspoň podívat o čem je, tak jestli víte, kde hledat, brzy ji jistě najdete. Státní závěrečné zkoušky mě ještě čekají, proto nesmím zahálet.

Tolik motivace

Mám předplacen Forbes NEXT a nemohu si stěžovat. Naopak, čtu každou stránku a baví mě to. U každého úspěšného člověka, o kterém se píše, si dávám pozor na to, v kolika letech prorazil. Pozítří mám narozeniny a už si připadám, že mi to utíká. Ale očividně není nikdy pozdě na založení nějakého startupu. Jak rád bych byl jeho součástí. Včera jsem viděl film Stážista a to prostředí začínající firmy s klíčovým nápadem vykreslili parádně.

iOS 11

Píšu toto vše na iPadu s iOS 11 a nejnovější systém je v betě opravdu trochu krkolomný. Nejčastější průšvih je opakující se problém s rotací obrazovky. Dostat se ze zobrazení otevřené složky je také občas nemožné. Přesto jsem spokojen. Novinky, které oceňuji jsou sice drobnosti, ale užitečné. Na podzim finální verze, co? Tak snad už to bude rotovat korektně.

 

Tip na závěr

Na závěr bych rád fanouškům techniky a budoucnosti doporučil parádní newsletter. Nemáte-li předplacen ten úžasný časák zmíněný výše, tohle je dobrá alternativa. Tady najdete jeho archiv a můžete se přihlásit k jeho odběru: Link

– Tak zase příště. Mějte se a nezahálejte!

Označeno tagem , , ,

One thought on “Rychlý příspěvek č. 7

  1. […] červenci jsem se zaradoval z dokončené bakalářské práce, podělil se o mé skládání rubikovky, či […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: