Koupě dalšího iPhonu

Svůj iPhone 5 vlastním již 4 a půl roku, což je opravdu dlouho. Stále se nechá velmi slušně používat a největší problém je pro mě již malá kapacita paměti. Za rok se snad dočkám cesty do Ameriky a nejen kvůli pěkným fotkám se soustředím na brzký nákup novějšího modelu.

Na Twitteru jsem již několikrát zmiňoval, která verze pro mě bude ta následující. Je však za námi poslední iPhone keynote před mou velkou cestou za oceán, proto nyní již musím být s výběrem hotov. Původně bylo v plánu pořídit si 6s Plus 64 GB. Pluskový model mě láká z pohledu parádní výdrže baterie a velkým displejem s horizontálním zobrazením systému alá iPad. Verzi 7 jsem si před rokem ihned po celosvětové premiéře vyzkoušel v ženevském Apple Storu. Verze 7 Plus přinesla podstatnou novinku, kterou je dvojitá čočka fotoaparátu. Díky tomu je v mobilu přítomen dvojnásobný optický (!) zoom a také efekt bokeh, který vytváří efektní rozmazané pozadí.

Mimo fotoaparát je dobré investovat do verze 7 Plus i kvůli vyššímu výkonu v porovnání s předešlou generací. Beru to tak, že iPhone mi bude opět minimálně 3 roky sloužit a vyšší výkon tudíž přijde vhod. Pro barvu se nemusím nijak dlouho rozhodovat, matná černá je tou nejideálnější volbou. Kapacita 256 GB už na oficiálním online obchodě k dispozici není:

Každopádně jsem stejně rozhodnutý pro verzi 128 GB. Na oficiálním storu nakupovat nebudu, zvolím ověřeného prodejce a koupím telefon z druhé ruky, pouze v parádním stavu a se zárukou. Verze X (deset), která půjde do prodeje v listopadu může cenu sedmiček znatelně ovlivnit a jsem vážně v napětí, jak moc to bude viditelné.

V únoru budu s dosavadní pětkou slavit 5 let soužití a někdy v té době bych rád provedl upgrade. Už aby to bylo!

Označeno tagem , , ,

2 thoughts on “Koupě dalšího iPhonu

  1. […] měsícem jsem napsal o plánu koupit si jako další iPhone rok starou verzi 7 Plus. Krátce po vydání článku se mi […]

  2. […] počátku října mě přepadlo nutkání koupit si nový iPhone, třebaže jsem psal o plánu koupit jej až v únoru 2018. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: