iPhone 7 Plus – žádný kompromis

Je to tu! Konečně. Čekal jsem to spíše později. Ale mám ho. Je to pořádný kus. Cesta pro něj byla taky dost dlouhá. Tak copak bych vám o něm řekl…

Před měsícem jsem napsal o plánu koupit si jako další iPhone rok starou verzi 7 Plus. Krátce po vydání článku se mi povedlo jeden iPhone vydražit za skvělou cenu. Byl nerozbalený, verze Silver, roční Apple záruka, prodejce z daleka. Tak jsme se chvilku dohadovali o osobním předání a v sobotu (před 4 dny) jsem si pro něj sjel až do daleké Ostravy.

Foto: iPhone 5

Prodejce je taky fanda Applu a byl ochotný nechat mě před ním telefon rozbalit, aktivovat s vloženou SIM a zkontrolovat vše podstatné. Vše odpovídalo a my se mohli vrátit zpět do jižních Čech. Přemýšlel jsem, jak co nejsnadněji a zároveň nejkomplexněji přenést obsah staré pětky do nového přístroje. Rozhodnutí padlo na zálohu do iCloudu. Bylo třeba si přikoupit prostor, a tak mám aktuálně k dispozici 50 GB místa.

Foto: iPad Air 2

Pro nový stroj je třeba pouzdra a krycího skla na displej. Oboje jsem objednal z Číny, tudíž na to stále čekám. Bez krytu je však risk používat vůbec největší iPhone a vyhnout se nějakým oděrkám. Nebyl čas čekat, chtěl jsem jej co nejdříve naplnit daty z iPhonu 5 a začít používat.

Po projetí 3 prodejen, kde bylo marné hledat kryt na verzi Plus se nakonec poštěstilo a už se domů vezl silikonový průhledný kryt. Provést zálohu na iCloud se ukázalo jako trochu krkolomné, záloha se zrušila vyjetím do nadřazené položky v nastavení, nicméně nakonec vše klaplo a já data přetáhl do sedmičky. Oba telefony při sobě a já se sžíval s novějším železem a kontroloval, zda je vše jak má být, která aplikace potřebuje co donastavit apod. Překvapivě již po pár hodinách mi má původní pětka přišla jako zbytečně malinký telefon.

Foto: iPad Air 2

Haptika, haptika všude!

Co mě vážně nadchlo je haptická odezva telefonu. Lajknu post na Twitteru a telefon lehce zavibruje. Je to fajn, je to příjemný a ano – jde to vypnout. Ale mně to přijde skvělý. Nový Home Button, který se nyní nehýbe a místo toho telefon při stisku také vibruje je stejně tak super. Poznávám, že lidé chvilku netuší, jak mají stisknout, ale jakmile si zvyknete, je to moc příjemné.

U 3D touch je potřeba větší stisk než jsem čekal. Trochu se bojím „zabořit se“ silněji do displeje, ale pro posouvání kurzoru to jistě budu používat co nevidět. Teď mi dochází, že pro ikony aplikací jsem ho skoro ještě nepoužil…

Touch ID je bleskové, vážně jo! No a mohu zhodnotit i iCloud backup. Sice s ním byl trochu problém zpočátku, ale jinak nemá chybu. Nastaví vážně vše. Při prvotním nastavování sedmičky jsem zvolil jazyk češtinu, pak se natáhla obnova z iCloudu a telefon se správně přepl do angličtiny jako tomu bylo u zálohované pětky. Zobrazila se procenta nabití baterie, vyzvánění telefonu, budíku…vše stejné, tapeta stejná, zkratky v systému taky. Prostě jsem jen počkal až se natáhnou aplikace z App Storu (data se obnovila u všech aplikací automaticky) a já se jen přihlásil tam, kde to bylo nutné. Zálohu na iCloud chválím!

Foto: iPhone 7 Plus

A jak to fotí? Bokeh zatím jen jednou na zkoušku a bylo to znát. Optický zoom je fajn, jakmile je trochu méně světla, telefon na můj vkus možná více šumí, což ale neplatí u výše uvedené fotky. Video jsem ještě nenatočil. Těším se, až bude pěkně a přes den zkusím, zda je to vážně tak super foťák.

Tak zatím by to mohlo stačit, to hlavní jsem ze sebe dostal. Kdyby někdo měl vůbec nějaký dotaz, ptejte se. Nemohu si stěžovat, je sice obří, ale horizontální rozhraní alá iPad, úžasná výdrž baterky, bleskové odezvy systému, nádherný design, skvělé funkce… Super, fakt super!

Označeno tagem , , ,

3 thoughts on “iPhone 7 Plus – žádný kompromis

  1. […] o měsíc později mě čekalo osobní předání telefonu v daleké Ostravě. Upgrade mě tedy potkal o něco dříve a já si rozhodně nemohu stěžovat. […]

  2. […] signálu. Po plánech koupit si 6s jsem rád, že se mi povedlo koupit nakonec tuto generaci za parádní cenu. Plusko je obří telefon, ale spolehlivý, skvěle fotí, nezasekává se a baterie zvládne […]

  3. […] telefony od roku 2024 měly přejít na USB-C. To už si klidně počkám. Až na slabou baterii mi iPhone 7 Plus stále pohodlně stačí. V prosinci jsem si alespoň pořídil z druhé ruky sluchátka AirPods […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: