Uber zabíjí a hej Time, čum na ně

Nemohu si odpustit okomentovat 2 záležitosti z poslední doby. Kdo se k tomuto „článku“ dostanete, berte jej jako „Rychlý tech žblebt“.

Aj, Uberu to ujelo
Volvo XC 90 je krásné auto. Měl jsem možnost se s ním svézt a luxus! Uber tyto vozy vybavil technologií pro autonomní pohyb po Státech a nyní jeden z těchto krasavců srazil a usmrtil člověka. Neřešme, že žena přecházela v místech, kde neměla co dělat. Tohle je prostě průser. Samozřejmě nadále zůstávám nakloněn autonomním vozidlům, tato událost však kápla černou skvrnu na situaci ohledně autonomie. Někteří se toho chytnou a použijí to jako potvrzení svých slov („vidíte, já to říkal, nikdy bych se nesvěřil do rukou autopilota…blabla“). Zkusme si ale uvědomit, že toto byla první smrtelná nehoda tohoto typu. PRVNÍ! Kolik se jich stává denně z důvodu selhání lidského faktoru…?! Hm!

Ještě jedna věc. Ten člověk, co seděl za volantem má takové prazvláštní světové prvenství. Je zřejmě prvním člověkem na světě, který:
jel autem, seděl na místě řidiče auta, které srazilo a zabilo člověka, není za to zodpovědný a nebude trestně stíhán, protože neřídil (a to vše legálně :))

S těmi kopiemi iPhonu už jděte do pr…
Firmu Apple to už asi nebaví a nechce tím ztrácet čas. Já bych se na jejich místě asi už na…hněval na Huawei a vysoudil vše co mají, protože se svým P20 Lite už si zahrává. To je vážně obří náhoda, že půl roku po vydání iPhonu X vyjde Huawei, který má horní výřez nad displejem a navíc k tomu i čočky zadního fotoaparátu umístěné vertikálně. Jasně, coincidence jak prase. Ale co, aspoň si zase poklepeme na čela, jak jsou ti výrobci schopní se ztrapnit a nebudeme si toho všímat. Za Apple jsem se ještě nestyděl, zato konkurence se fakt snaží.

 

Označeno tagem , ,

One thought on “Uber zabíjí a hej Time, čum na ně

  1. […] technický žblebt jsem vydal po aféře Uber auta, které zabilo člověka. Dal jsem dohromady sbírku všech mých […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: