Work and Travel – před odletem

Už je to tu. Událost roku se velmi rychle blíží. Měl bych být nadšený, že za necelý měsíc už budeme v USA, ale přes všechny ty přípravy a stresy si to moc neužívám.Poslední květnový den odlétáme z Prahy směr Dánsko a posléze nás čeká dlouhý přelet do USA. Už pár měsíců si s přítelkyní vše vyřizujeme, platíme, dojíždíme do Prahy, vyhledáváme, připravujeme, řešíme… není to sranda. Snad ta třetina roku 2018 prožitá na americké půdě bude stát za to.

Tisíce kilometrů od domova, v kultuře odlišné od té evropské. Budeme pracovat v cizím státě pod jinými podmínkami a regulemi než jsme zvyklí z Česka. Když vidím, kolik studentů vyráží, uklidňuje mě to. Městečko v horské oblasti státu Utah bude plné Čechů a Slováků. Co se týče mezinárodního zastoupení pracovníků v personálu, taktéž očekávám velký počet. Nebudeme tam prostě sami. Ale je jasné, že to my si budeme muset zvykat, najet na novou kulturu práce a života vůbec. Amerika se nepřizpůsobí nám. O to vlastně jde, zažít něco nového, něco co nás obohatí a odůvodní, proč jsme vyjeli tak daleko. Kdyby nám šlo jen o navýšení našich bankovních kont, zůstaneme pohodlně doma v našich současných pracovních pozicích.

Vyřizováního je hodně, to tedy ano. To máte letenky, ubytování, další letenky, pojištění, pracovní pohovor, víza, potvrzení od doktora, potvrzení ze školy, meeting agentury… Nejen psychicky, ale i finančně je to náročné. Mohu prozradit, že výdaji jsme aktuálně překročili částku 70 tisíc.

Adaptér na americkou zásuvku

Samozřejmě se do toho všeho nepouštíme pro srandu králíkům. Vždyť se jedná o Ameriku! Ameriku! Slyšíte? Přesně tak! Bude to prostě neuvěřitelné být na místech, o kterých jsem pouze slýchával, vídal ve filmech, seriálech a počítačových hrách. Budeme se procházet po národních parcích a velkoměstech jako jsou Los Angeles, San Francisco, Las Vegas či New York.

Teď se musíme prokousat posledními záležitostmi, nezapomenout si vše podstatné vyřídit, dokud jsme v ČR a k tomu ještě projevit snahu a snažit se splnit co možná nejvíce zkoušek a zápočtů ve škole. Důkazem, že toho máme opravdu hodně může být i fakt, že tento krátký článek píši už možná 4. den, vždy něco málo připíšu a jdu plnit povinnosti.

Na blogu poté vyjde článek, ale až se vrátím. Pro sledování průběžných fotek, videí a zajímavostí, na které narazíme:

  • Twitter @ondrach_blog či @OndrejChabr
  • Instagram ondrach

Spamovat nehodlám, nemám to rád. A pokud budete mít zájem o shrnující článek, přijďte sem někdy v půlce října tohoto roku.

Tak já jdu pokračovat v těch povinnostech. Mějte se a čau!

Označeno tagem , , , , ,

One thought on “Work and Travel – před odletem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: