Nové Apple produkty

Je to již dlouhá doba, kdy jsem se naposledy vyjádřil k Apple produktům. Stále je používám a sleduji dění okolo americké firmy. Co se mi v aktuálním Apple portfoliu líbí a co mě na keynote nepřesvědčilo?

Dnes je Black Friday. Nemá to spojitost se článkem. Snad jen zmíním, jak je velká škoda, že jsou pryč doby, kdy jsme se všichni těšili na spuštění slev na Apple Online Storu. Já si tenkrát pořídil iPod nano. Poslední roky už k nákupům za standardní ceny dostanete „pouze“ dárkovou kartu na App/iTunes/iBooks Store.

iPhone

Aktuální verze iPhonů se mi hodně líbí. Již rok vlastním generaci 7 Plus, ale verze X s tenkými rámečky kolem displeje je prostě luxusní. Tento rok navíc přibyla verze Max, která se velikostně rovná právě verzi Plus. Vzhledově je prostě parádní a o výkonu samozřejmě nepochybuji. Hlavně mě láká obrovský displej a skvělá baterka. Jo a chválím Apple za to, že větší z verzí tentokrát není lepší (nedisponuje funkcí navíc oproti menšímu bráškovi).
A co říkám na Xr? Zprvu mě zklamal absencí druhé čočky a pak absencí 3D touch, ale obojí jde nahradit. Druhou čočku pro rozmazání pozadí nepotřebuje a fotky vypadají pěkně, pouze optický zoom doopravdy chybí. No a 3D touch by mi chybělo kvůli nemožnosti posouvat kurzor po obrazovce tahem po klávesnici. Ovšem s iOS 12 to jde po stisku a podržení mezerníku (i na iPhonech vybavených 3D touch). Ale naživo se mi Xr nezdálo pěkné. Tlustší rámečky kolem displeje, velká čočka na zadní straně a barvy už to nezachrání.

Velikost mého aktuálního je shodná s prostředním 8 Plus

iPad

Již jsem si v budějovickém iWantu stihl vyzkoušet i nový iPad Pro. Páni, ten působí lehkým dojmem. A asi i více jako hračka. Už to na mě nedělalo dojem skleněného menšího iPadu. I 11″ varianta byla veliká a hranatá. Co mě hodně dostalo je displej. Již předešlá verze měla 120 Hz displej a je to opravdu znát na první swipnutí. Co mě mrzí je cena. Kalifornská společnost nasadila u posledních několika generací základní cenovku dost vysoko a iPad pro mě již přestal být levným zařízením. Navíc si v poslední době uvědomuji, že je to pořád to samé. Shoduji se např. s názorem Marquese Brownlee, který ve svém videu nepochybuje o výkonu, skvělém displeji, kamerách…, ale pořád to je jen iPad s iOS, který je v podstatě jen větším. iPhonem. Stále chybí nějaký lepší správce souborů než je iFiles. Pokud by Apple upravil iPad OS a více jej přiblížil k macOS, bylo by možné hovořit o náhradě notebooku, ale stále to vnímám jen jako doplněk k počítači a telefonu. Nicméně úžasný doplněk!

iPad Pro

MacBook

Z mých stávajících zařízení by určitě nejvíce potřeboval upgrade MacBook. Air mě nelákal kvůli non Retina displeji, ale teď je s tím konec. Nový Air navíc k úžasnému Retina displeji přináší i Touch ID. Ale zase, ty cenovky. Radši bych možná z druhé ruky starší Pro s Retinou. Ale jednou si snad úplně nového Maca pořídím. Na USB-C bych si jistě zvykl a určit bych investoval do nějakého adaptéru, který dovolí připojit USD zařízení. Asi to bude ještě trvat, než se USB-C rozšíří.

MacBook Air

Apple Watch

Nové Apple Watch 4. generace jsou nádherné. Po zhlédnutí keynote jsem si je v Americe plánoval koupit. Nemít klasické hodinky, které nosím denně, nejspíš už bych je měl. Ale nemyslím, že bych je tak moc potřeboval a klasické mechanické hodinky jsou podle mého názoru stále stylovější. Hodinkám od Applu tedy stále odolávám a vůbec nevím, zda se do nich odvážím jít.

Apple Watch 4. generace

Slovo závěrem

Tak to by bylo mé zhodnocení. Produkty jsou zajímavé a jak jsme u Applu zvyklí, tak z pohledu designu nemají chybu. V současné době ale šetřím na důležitější věci, takže si musím vystačit s tím co mám. Byl bych rád za vaše postřehy, diskuzi najdete ještě trochu níž.

Označeno tagem , , , , ,

One thought on “Nové Apple produkty

  1. […] na Fantastická zvířata 2 a docela to ušlo. Také jsem se rozhodl po delší době vyjádřit k Applu a jeho zařízením. Aby těch zahraničních cest nebylo málo, odletěli jsme prozkoumat Boloňu, Florencii a […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: