Rok 2019 a co čekat ve 2020

Sice se zpožděním, ale vydávám článek se zhodnocením roku minulého a glosováním toho, co přinese ten letošní. Nu, tady to je.

Rekapitulace let minulých:

Rok 2018 a co čekat v 2019

Rok 2017 a co čekat v 2018

Rok 2016 a co čekat v 2017

Rok 2015 a co očekávám v 2016

Rok 2014 a co očekávám v 2015

Rok 2013 a co očekávám v 2014

Co očekávám v roce 2013

Uplynulý rok 2019 pro mě byl přelomový. Došlo k úspěšnému ukončení veškeré školní docházky mého života a já si musel najít práci. Vedle toho stále pokračuji v psaní pro největší český e-shop a v posledních měsících tato práce nabírá na intenzitě. Ale nehovořme pouze o práci…

Jak mi vyšly předpovědi na rok 2019 a další:

Falcon Heavy se nám do vesmíru nevydal v lednu, ale až v dubnu roku 2019. Poté došlo k již 3. startu ještě v červnu. Při obou misích byl shodně problém zachránit centrální stupeň, takže celkově ani na 3 pokusy mise nebyla 100 % úspěšná. Snad se dočkáme v tomto roce. V únoru skutečně došlo ke zprovoznění Apple Pay v ČR. Pro mnohé to byla vůbec první zkušenost s platbami mobilem. Komerčka prokázala svou popularitu a hlásila rekordy v utracených částkách i aktivních uživatelích. V květnu jsme skutečně s přítelkyní odstátnicovali a asi o 3 dny později odletěli opět na celé léto pracovně do USA (obsáhlý článek vyjde, brzy). Škola je pro nás tedy po 18 letech ukončená jednou provždy.

iOS 13, iPadOS a macOS Catalina. Tyto systémy spatřily světlo světa v červnu tohoto roku. Zejména iPadOS překvapil. iPad se konečně o něco více odlišil od iPhonovského iOS. V Americe jsme se zdrželi na bezmála 4 měsíce. Od konce května po konec září. V červenci bylo 50. leté výročí přistání na Měsíci, upřímně jsem ale žádné oslavy nezaznamenal. V září jsme se dočkali nových iPhonů, ovšem pod názvy iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Přiznám se, že už se v tom značení ztrácím. V minulém roce vyšly nové MacBooky Pro 2019, tak jsem si hned jeden v zámoří pořídil. Dále i MacBook Air a na konci roku pak Apple vydal i masivní 16″ model Pro.
iPad OS
Do práce jsem, kvůli pozdějšímu návratu domů, nastoupil přesně v polovině října. Hledat jsem musel tedy již v průběhu práce v Americe. Nyní pracuji jako obchodní zástupce jednoho velkoobchodu. Pokud se ve značení iPhonů ztrácím, pak v případě iPadů je to úplně ztracené. Koukám, že loni vyšel nový Air, Mini a pak i klasický iPad, ale jak jsou na tom výbavou nevím. Pořídil bych si nejraději verzi Pro bez tlačítek, ovšem jeho cena je stále přes 20 tisíc. Teslu Model Y představili již v březnu a jak mě zprvu zpráva o takové Tesle nechávala chladným, přišel jsem ji na chuť a beru ji jako ideálního kandidáta na mé budoucí auto. V listopadu ale svět ohromil Tesla Cybertruck. To je panečku futurismus!

Tesla Cybertruck

Bitcoin byl v půlce roku (konec června) dokonce krátkodobě na 12 tisících dolarech za kus, ovšem z dlouhodobějšího hlediska to opravdu byl růst na 9-11 tisíc dolarů. Některé telefony skutečně pozbývaly výřezů a zvolili pro selfie kamerky spíše průstřel nebo kamerka efektně vyjížděla z těla telefonu. O sítích 5G se mluvilo čím dál víc, občas jsme se i dozvěděli o chystaném telefonu vybaveném touto technologií. O senzaci v českém sportu jsem nezaškobrtl, vyzdvihnu alespoň rekord zaběhnutého maratonu pod 2 hodiny ve Vídni. Tesla skutečně válcovala a válcuje konkurenci svými prodeji modelu 3 a její hodnota dále prudce stoupá. V Česku si už Tesly také můžeme objednat. Supercharger přibyl na konci roku pouze v Brně, České Budějovice hlásí otevření na konci roku 2020. Hurá!

Předpovědi na rok 2020

Tesla začne vyrábět svůj nový Roadster. Vyjdou iPhony 12, iPadOS 2, telefony s podporou 5G budou na denním pořádku a objeví se více ohebných telefonů různých značek, letní olympiáda v Tokiu, EURO 2020, na MS v hokeji ve Švýcarsku obsadíme krásnou 3. příčku, s přítelkyní se přestěhujeme do vlastního, Trump zřejmě neškobrtne ve volbě nového prezidenta USA a obhájí svou pozici, navštívíme znovu Londýn (již za týden) a snad i spoustu dalších míst. Nepořídím si žádný nový výrobek Applu, ale budu pokukovat po novém iPadu a Apple Watch.

Těším se na filmy: bondovka No Time To Die, Smrt na Nilu, Rychle a zběsile 9, Tiché místo 2, Jan Žižka a Free Guy. Zároveň ale rád zhlédnu již dávno vyšlé filmy a na CSFD.cz se dostanu blízko jedné tisícovce hodnocení.

Označeno tagem , , , , , ,

One thought on “Rok 2019 a co čekat ve 2020

  1. […] Minulá rekapitulace psaná před rokem je k dispozici na tomto linku. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: