Dubaj? Chci tam znova

Musím pokračovat v rozpracovaném článku spekulací o novém Samsungu, ale nedá mi to a na chvíli se uvolním, abych napsal o naší nedávné cestě. Byla do Dubaje a byla skvělá.

Byli jste někdy v Dubaji? Já až doposud ne, přičemž jsem si pokládal otázku, proč mě to jako fanouška techniky neláká. Vždyť Dubaj je moderní město, které by mělo být plné moderních technologií. Po týdnu stráveném tam si to sice úplně nemyslím, ale přesto mě Dubaj nadchla. Je to sice místy takový lepší Egypt, ale za takové přirovnání může zejména to, že se také jedná o město vystavěné v poušti. Hodně nás zaujala jeho stará část. Pokud pojedete s cestovkou, asi vás budou tahat spíše po východnější části Deiry, kde se to lidmi hemží. Všude plno obchůdků, které nabízí vesměs naprosto to samé a každý vás samozřejmě láká do toho svého. To už je holt taková nátura těchto lidí. Za zmínku stojí možná tak největší prsten na světě.

My do této části přepluli z daleko klidnější západní strany, kde si to vychutnáte, pokud jste fanoušky Prince z Persie, Counter Striku a vůbec filmů situovaných do arabských zemí v minulosti. Američané do filmů používají kulisy, zde je vše reálné. Skoro nikde nikdo, kromě několika decentních mužů s voňavkami vás vůbec nikdo nezastaví a vy máte dostatek času jen tak bloumat tímto skvostem.

Dále stojí za vidění palmový ostrov s výběžkem The Pointe, odkud je pěkný pohled na dubajský Atlantis. Když si uvědomíte, že všechny ty domy byly vystavěny na podkladu, který byl uměle zbudován, je to neuvěřitelné. Z pláží je parádní JBR a kouzelná zátoka La Mer Beach se spoustou barev a výhledem na nejvyšší budovu světa. Burj Khalifa je odevšad již z dálky působivě vytažená tak, že okolní mrakodrapy sahají ani ne do její půlky. Překvapivě se ale nezdá tak veliká, stojíte-li poblíž ní. Ale vodní show, na kterou je pěkný výhled z obřího Apple Storu, je rozhodně zajímavá. Oproti lasvegaskému Bellagiu zde voda tryská ještě o chlup výš.

Chcete vyhlídku, za kterou neutratíte majlant? Jděte do Dubai Frame. Můžete tam být jak dlouho chcete a krom výhledů na západní moderní Dubaj uvidíte i východní starší část. Pak se nezapomeňte podívat pod sebe, bezmála do 150 metrové hloubky. To vám mrakodrapy většinou neumožní. Pro fanoušky kytiček a kýčovitých postaviček je tu Miracle Garden. Pokud vyjde počasí, nechá se tam strávit pohodových pár hodin. Největší světové akvárko je fajn, ale tunel je krátký a plný lidí. Pak až poplujete nad ním v loďce s průhledným sklem, nezapomeňte se pořádně dívat pod sebe. Nechybí žraloci a další zajímaví tvorové.

Jako fandu techniky mě potěšily reklamy na, u nás nedostupný, Huawei Mate 30 Pro již na letišti a následně i ve městě. Vyzkoušet jsem si jej mohl v Dubai Mall a musím uznat, že je to pěkný telefon s příjemnou zadní stranou. Samsung Galaxy Fold byl pouze za sklem, škoda. Po příletu dostanete k dispozici SIM kartu s 20 MB internetu, pěkné gesto!

Co mě zaujalo opravdu hodně a láká mě podívat se do Dubaje zas, je připravované Expo, kde Dubaj bude prezentovat svou budoucnost v oblasti dopravy, domácnosti, dokonce i kosmonautiky. Moc hezká byla reklama na Expo v metru. Město je živé, pořád se zde něco staví a přítelkyně i po dvou letech od poslední návštěvy přiznala, že spousta mrakodrapů tam předtím nebyla. Takže za další 2 roky může být Dubaj opět k nepoznání. Nové nejvyšší budovy, další palmový ostrov, spousta nových hotelů, třeba jeden sousedící s Burj Al Arabem, nejvyšší vyhlídkové kolo poblíž JBR, nové linky metra a nové atrakce v čele s ještě delší sjezdovkou.

Vše jsem točil na GoPro, proto v telefonu nemám příliš fotek a videí. Některé z nich přikládám do tohoto článku.

Označeno tagem , , ,

One thought on “Dubaj? Chci tam znova

  1. […] Jinak byl pro mě rok 2020 vcelku úspěšný. Zpočátku roku jsme si dokonce užili cestování, jako bychom tušili věci nadcházející. Na počátku roku jsme se na víkend podívali do Londýna a v únoru jsme si naplánovali asi 5 dní v Dubaji. Dubaj nás tak okouzlila, že jsem se rozhodl podělit o naše zážitky v článku Dubaj? Chci tam znova. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: