Co bych chtěl vidět v iOS/iPadOS 14

Za necelý měsíc tu máme další softwarovou keynote společnosti Apple. Již jsem se dlouho nevyjádřil k Apple systémům, proto bych tak chtěl krátce učinit tímto článkem.

Co se od iOS a iPadOS 14 všeobecně očekává, se můžete dočíst na internetu. Já o tom psal třeba i na Alze. Nyní bych rád zmínil to, co bych si od výše zmíněných systémů přál já.

Jakožto iOS zařízení používám již 2,5 roku iPhone 7 Plus. Stále je to rychlík, na nic si nemohu stěžovat. Systém iPadOS budu vyhlížet pro můj, již 5,5 roku používaný, iPad Air 2. Zde to již s rychlostí není úplně nejlepší. Snažil jsem se projít si oba systémy a říci si, co bych vlastně chtěl přidat, změnit, odebrat a musím s překvapením a radostí zároveň oznámit, že mě napadly pouze 2 výtky.

1. Tou první je nemožnost zcela vypnout Wi-Fi a Bluetooth z kontrolního centra (spodní lišty). Jakmile máte jakoukoliv z těchto dvou funkcí zapnutou, již ji nelze nadobro vypnout ze spodní lišty. Pouze ji lze dočasně odpojit. To je sice pěkné, ale to mi nevyhovuje. Nelíbí se mi to, že pokud před spaním takto rychle odpojím Wi-Fi, ráno stačí pouze rozsvítit displej iPhonu, Wi-Fi se připojí a okamžitě začne telefon pípat všemi notifikacemi (email, Twitter, Messenger…). Takže když jdu spát, musím do nastavení a vypnout Wi-Fi „natvrdo“. Otravné!

Vlevo vypnuté funkce, vpravo pouze odpojené

2. Druhá výtka souvisí s tou první. Jde o nestabilní AirDrop. Zrovna nyní, když jsem si do MacBooku chtěl z iPhonu poslat screenshoty použité výše, se zařízení neviděla. Na MacBooku se iPhone ne a ne zobrazit. Po opětovném zapnutí a vypnutí Wi-Fi na iPhonu se konečně fotografie poslaly. Stává se to poměrně často. Možná tak ve 3 případech z 10 funguje AirDrop korektně. A to je žalostně málo!

What else?

Více připomínek nemám. Nejsem zcela kamarád s iMessage, ale o těch se tu rozepisovat nechci. A jaké nové funkce bych si od nových systémů přál? Upřímně…..? Nevím. Zhlédl jsem několik videí s koncepty a nenadchlo mě nic. O widgety nestojím, možnost pustit 2 aplikace vedle sebe nepoužívám ani na iPadu, stále je to příliš malá plocha. Na iPhonu si to představit nedokáži už vůbec. Ani nic dalšího mě nezaujalo, vážně ne.

To je přeci ideální situace. Jsem totiž naprosto spokojeným uživatelem systémů iOS a iPadOS. Přesto všechno jsem na keynote zvědav a rozhodně očekávám, že mě alespoň některé novinky opravdu zaujmou. Nejčastěji to bývají ty drobnosti zmíněné na konci prezentace.

——————————————–

Letošní WWDC bude celá online a úvodní a nejočekávanější prezentace se odehraje v pondělí 22. června od 18:00 hod. Tak se dívejte.

Označeno tagem , , , ,

One thought on “Co bych chtěl vidět v iOS/iPadOS 14

  1. […] Dále jsem si vysnil nějaké funkce pro chystané mobilní operační systémy Applu v článku Co bych chtěl vidět v iOS/iPadOS 14. Kupodivu jsem skoro na nic nepřišel. Tak vypadá […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: