Rok 2020 a co čekat ve 2021

Nemá cenu se moc rozepisovat o letošním neobvyklém roku. Všichni víme, co se tu od února 2020 děje a to neustále skloňované slovo v tomto článku budu cenzurovat, protože už jsem na něj po 9 měsících denního opakování neskutečně alergický. Pandemie smetla většinu mých loňských predikcí ze stolu.

Minulá rekapitulace psaná před rokem je k dispozici na tomto linku.

Jinak byl pro mě rok 2020 vcelku úspěšný. Zpočátku jsme si dokonce užili cestování, jako bychom tušili věci nadcházející. Nejprve jsme se na víkend podívali do Londýna a v únoru jsme si naplánovali asi 5 dní v Dubaji. Dubaj nás tak okouzlila, že jsem se rozhodl podělit o naše zážitky v článku Dubaj? Chci tam znova.

Notting Hill, Londýn

Díky mnoha článkům pro Alzu jsem se opět více zajímal o dění v mobilním světě a začaly mě lákat jiné značky mimo Apple iPhone (měl jsem je v následujících měsících možnost osobně poznat a zkoušet). Zkraje třetího měsíce roku jsme také s přítelkyní opustili studentský pronájem a přestěhovali se do vlastního. No a Česko se v březnu dostalo do karantény. Toto vše jsem krátce shrnul v článku Nejnovější smartphony, kor*****r a stěhování.

V dubnu jsem si pochvaloval, jak se mi možnost vzít si home office hodí do plánu pro převzetí doručených spotřebičů od přepravců. Zařizovali jsme novou domácnost. Radost jsme si udělali pěknou televizí LG. Před námi bylo dokončení daňových přiznání a jejich zaslání do USA. Přislíbil jsem brzké vydání shrnujícího článku o W&T 2019. Vše bylo shrnuto v článku Home office, televize, pračka a daně z USA. Také jsem se dozvěděl, že v práci mi kvůli pandemii neprodlouží smlouvu v půli května. Bylo načase hledat si jiné místo.

V květnu jsem skutečně vydal obsáhlý článek o Work and Travel 2019. Pro přehlednost jsem přidal i kapitolky. Dále jsem si vysnil nějaké funkce pro chystané mobilní operační systémy Applu v článku Co bych chtěl vidět v iOS/iPadOS 14. Kupodivu jsem skoro na nic nepřišel. Tak vypadá spokojenost.

Na konci června jsem si domluvil nástup do nové práce a také mi přišel na testování od Alzy první smartphone. Šlo o LG Velvet se zajímavým Dual Screenem. Moře jsme pro letošek neplánovali, tak jsme alespoň odjeli užít si pohodový wellness víkend do Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.

Grandhotel Pupp, Karlovy Vary

V červenci jsem nastoupil do nové práce a na blogu publikoval článek Ztráta práce a hledání nové v době kor*****rové, ve kterém jsem se krátce podělil o své poznatky z pohovorů a jednání personálních oddělení.

V říjnu se mi do rukou na test dostal jeden z nejlepších telefonů roku – Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G. Také se na keynote konečně odhalil iPhone 12, tentokrát ve 4 odstupňovaných modelech (mini, klasika, Pro a Pro Max). Na více jak 24 hodin jsme měli půjčenou Teslu Model X (článek chystám), to byla paráda. Zkusil jsem i autopilota.

Listopad také nabídl zajímavosti. V napjatých prezidentských volbách v USA se stalo něco spíše nečekaného – Trump ve volbách prohrál a bude na začátku roku nahrazen Joe Bidenem. Sám svou prohru neuznal a choval se vůči oponentovi nevhodně. Twitter dokonce jeho tweety označil za zavádějící. Pro sepsání recenze mi byl zaslán poslední telefon, a nebylo to nic menšího než iPhone 12.

Boubín, Šumava

MS v hokeji, ME ve fotbale, letní olympiáda, to vše se tento rok neuskutečnilo. Hokej byl zrušen, ale zbytek bude nahrazen snad právě v roce 2021. Tesla svůj Roadster ještě ke koupi neuvolnila, ale jistě se to již blíží. Bude pak zajímavé pozorovat rychlostní testy, ve kterých budou majitelé s přehledem porážet vše, co kdy vyjelo na silnici.

Podpora 5G ve smartphonech se skutečně rozšířila, ovšem stále nejde o samozřejmost. Ohebných telefonů se výrobci buď bojí, či jim nepřikládají váhu a nezaměřují se na implementaci této konstrukce do svého portfolia produktů. Prozatím tedy kromě Samsungu a Motoroly stále vidíme klasické placky s obřími displeji. Sám jsem si skutečně žádný nový výrobek Applu nepořídil, ani jsem po žádném nepokukoval. Jsem spokojen se vší svojí technikou. A z následujících filmů, na které jsem se tak těšil, byly všechny zrušené: No Time To Die, Smrt na Nilu, Rychle a zběsile 9, Tiché místo 2, Jan Žižka a Free Guy. Doporučuji však seriály Defending Jacob, Ted Lasso či Mělas to vědět.

Co čekám v roce 2021:

Snad se do kina vypravím alespoň na některý z filmů uvedených výše. Odehraje se MS v hokeji, ME ve fotbale a letní olympiáda v Tokiu. Uvidíme, zda nadále posílí bitcoin a s čím se vytasí SpaceX či Tesla. Snad přibudou nové Superchargery na našem území. Doufám v další hands-on recenze telefonů pro Alzu, díky kterým budu moci zkoušet nové smartphony.

Na začátku roku nastoupím do nové práce. V Českých Budějovicích se na konci léta 2021 uskuteční MČR v diskgolfu. My se snad již dočkáme nějaké cesty do zahraničí. Novou techniku koupit neplánuji, pouze bych chtěl pořídit k MacBooku nějaký pěkný 4K monitor.

To je vše. Rok 2020 končí a před námi je snad rozvolněnější rok 2021!

One thought on “Rok 2020 a co čekat ve 2021

  1. […] rokem jsem v článku sepisoval mé dojmy z roku 2020 a předvídal události roku následujícího. Covid toho v […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: