Tesla Model X na celý den

O našem americkém dobrodružství s Teslou Model X na cestě ze Salt Lake City, přes arizonskou poušť až do Las Vegas a zpátky jsem již psal. Tentokrát jsme si mohli Teslu vyzkoušet i tady u nás a byl to opět úžasný zážitek.

Od své přítelkyně jsem dostal k narozeninám velmi pěkný dárek – půjčení Tesly na 24 hodin od teslicka.cz. Měli jsme možnost vybrat si, který model bude nejvhodnější. Model 3 jsem sice ještě jako jedinou Teslu nové generace prozatím neřídil, ale protože jsme si Model X opravdu oblíbili kvůli jeho prostornému interiéru, rozhodl jsem se pro něj. V plánu totiž bylo pohodlně povozit i naše rodiny.

Přijeli jsme do Prahy a za chvíli už dorazila velká Tesla Model X a v ní Ondra. Ten nám ukázal vše podstatné nejen ohledně nabíjení a pak bylo načase sednout za volant. Když jsme do Tesly zase po delší době usedli, ihned se mi vybavily vzpomínky z doby před 2 lety. To nejlepší se však odehrálo při prvním rozjezdu. Opět ten neskutečný pocit, kdy lehkými pohyby ovládáte tohle ohromné a těžké monstrum. Akcelerace je neuvěřitelná. Stačí jen málo přitlačit nohu na pedál a už jste o pořádný kus dál.

Řídit Teslu nejde moc dobře popsat, to se musí zažít

Vyjeli jsme z Prahy a řítili se k domovu. Domů jsme se dostali za tmy, přesto jsme ještě povozili členy domácnosti, kteří měli jistě parádní zážitek před spaním. Baterie klesala, proto padlo rozhodnutí přes noc u rodiny dobít. Sice jen pomalým nabíjením z klasické zásuvky, ale měli jsme na to celou noc, takže výsledek přeci musel být znát. A taky, že byl. Ráno jsme se vzbudili s téměř plnou kapacitou a bez obav jsme mohli pokračovat ke druhé rodině.

Tam jsme již dorazili s potřebnou rezervou, ovšem po podniknutí příjemného výletu po okolí jsme večer opět pro jistotu připojili na pomalé nabíjení z klasické zásuvky.

Při rychlejších rozjezdech jsem se divil, proč se vždy rozblikala kontrolka signalizující, že někdo nemá zapnutý pás. Později jsme však zjistili, že to se pouze vlivem zrychlení zadní pasažéři zapírají rukou o prostřední část zadní sedačky, což Tesla vyhodnotí jako nově sedící osobu, která není připoutaná 😀

Další den jsme se s Teslou museli pomalu loučit. Čekala nás klikatá cesta na Supercharger u Humpolce, kterou si přítelkyně za volantem nesmírně užila.

Nabíjení na Superchargeru u Humpolce

Cesta po dálnici již proběhla velmi rychle, třebaže nás prvních pár kilometrů čekalo zúžení a snížení rychlosti na 80 km/h. Jaskmile se však otevřela možnost, poprvé v životě jsem se rozhodl zkusit autopilota. Stačilo ťuknout do páčky pod volantem a už jsem zvedal nohy z pedálů a ruce z volantu. Tesla si držela rychlost 130 km/h, zatáčela a samozřejmě celou dobu hlídala prostor ve svém blízkém i vzdálenějším okolí. Tu a tam mě pouze vyzvala k dotknutí se volantu, aby zkontrolovala, že jsem za volantem neusnul, jinak nežádala nic.

Nohy z pedálů, ruce z volantu, Tesla si drží rychlost 130 km/h, zatáčí a reaguje na situace v jejím okolí.

Po návratu do Prahy jsme Teslu s těžkým srdcem předali zpět Ondrovi a odjeli domů naším spalovákem. Je to motivace, aby si člověk taky jednu pořídil. Půjčení vždycky tak rychle uteče…

Pokud si chcete taky dopřát zážitek z řízení nejhbitějšího SUV auta, případně si vybrat sportovnější model, koukněte na web teslicka.cz. Já mohu pouze doporučit.

2 thoughts on “Tesla Model X na celý den

  1. Adam píše:

    Moc hezky napsané!

  2. […] z řízení Tesly modelu X. K zápůjčce došlo již v roce 2020, ale mou zkušenost jsem vydal v článku až v lednu […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: