Pracovní pohovor Apple – jak probíhá prvotní fáze

Jednoho únorového večera jsem si byl zaběhat. Unavený jsem doběhl domů, vzal do ruky telefon a otevřel emaily. Když jsem zahlédl jeden s logem Applu v hlavičce, už jsem jej chtěl smazat. Takových spamů už mi přišlo… Tenhle byl však pravý a nebylo to jen další měsíční vyúčtování za službu Apple iCloud.

Na konci loňského října proběhla českým internetem zpráva, že Apple hledá člověka na pozici Annotation Analysts pro českou Siri. Byl z toho povyk, protože mnoho lidí na hlasovou asistentku Siri v českém jazyce netrpělivě čeká. Tak jsem se přihlásil. Vždyť proč to nezkusit, navíc mám český jazyk vystudovaný na univerzitě. No a v únoru mě pan Moreno z londýnské centrály Apple emailem kontaktoval.

Jak poznáte pravý email od Applu? Emailová adresa zaměstnance končí „@apple.com“ a v kopii bude email poslaný pravděpodobně na další 2 zaměstnance se stejným formátem adresy.

Překvapilo mě, že ihned při takovém prvním kontaktu mi byla sdělena roční mzda. Počítalo se samozřejmě s přesídlením do evropské centrály v irském Corku. S panem Morenem jsem si domluvil hovor a o pár dní později jsem již čekal na Facetime call.

Pan Moreno však volal na mobil, což mě překvapilo. Rozhovor s ním byl velmi obecný, padaly otázky typu proč chci pracovat pro Apple, co nyní dělám apod. Dále mě obeznámil s tím, že aktuálně jsou zaměstnanci na home office, dostanou příspěvek na domácí vybavení, iMac a že Apple pomůže nalézt ubytování v Irsku. Po zhruba půlhodině bylo po rozhovoru a prý mám očekávat další instrukce.

O pár dní později došlo na vyplnění různých informací přes web, zaslání kopie diplomu a poskytnutí informací o mých předešlých zaměstnavatelích. Později jsem se také účastnil procesu, kdy jsem měl za úkol sám sebe nahrávat, jak zodpovídám dvojici otázek v češtině (což bylo chtěné vzhledem k požadovaným znalostem tohoto jazyka) a následně ve 3. části po mně chtěli napsat vlastními slovy důvody, proč chci pracovat pro Apple (rovněž česky).

Nakonec jsem byl pozván k dalšímu interview, tentokrát face to face přes Webex. Zaměstnankyně Applu volala z domova, se zapnutou kamerou a říkala, že u Applu dělá krátce, takže si ještě sama čerstvě vybavuje tento přijímací proces. Čekal jsem odbornější otázky, ale připomínalo mi to pana Morena, nic zajímavého mi o práci neřekla a já odpovídal jen na dotazy „jak zvládáte stres“ a „jak se stavíte k rutinním činnostem“?

Po rozhovoru se Apple odmlčel a dal vědět až nedávno s informací, že dále postupují jiní kandidáti. Tím jsem tedy mohl přestat řešit dilema, zda se skutečně rozloučit, alespoň dočasně, se životem v ČR a především svou přítelkyní a rodinou. To byla tedy má zkušenost s prvotní fází přijímacího řízení do nejhodnotnější firmy současnosti. Věřím, že celý proces je zdlouhavý, náročný a vyžaduje také osobní přítomnost na jedno kolo pohovoru přímo v irské centrále.

Pokud tento článek čtou ti šťastlivci, kteří nakonec byli vybráni – gratuluji Vám. Je to životní šance a určitě skvělé rozhodnutí.

A Cork vypadá skutečně krásně👍

Označeno tagem , , , , ,

One thought on “Pracovní pohovor Apple – jak probíhá prvotní fáze

  1. […] fáze přijímacího řízení na pozici Annotation Analysts pro českou Siri. O tomto jsem sepsal článek. Radostně jsem přijal nabídku od bývalého zaměstnavatele a k mé plné spokojenosti zde […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: