Významný – takový byl rok 2021

Před rokem jsem v článku sepisoval mé dojmy z roku 2020 a předvídal události roku následujícího. Covid toho v minulém roce změnil mnoho a v tom právě proběhlém to nebylo o nic lepší.

S prapodivným stavem světa jsme se však již docela naučili žít a pochopili, že tento stav může setrvat klidně ještě další roky. V roce 2021 jsme se ale konečně dočkali třeba mistrovství světa v hokeji nebo letní olympiády v Tokiu s ponechaným názvem „Tokyo 2020“.

CESTOVÁNÍ

Po asi roce a půl jsem se konečně dostal do zahraničí. Nejprve letecky do Barcelony, poté autem do Rakouska. Přítelkyni jsem tam požádal o ruku a na konci října jsme se vzali. Kompletní svatba jde skutečně naplánovat i za pouhé 2 měsíce. Jinak jsme se pohybovali po území ČR a užili si třeba wellness pobyty v Praze a Brně.

FINANCE

Konzultace s bankovní poradkyní mě přiměla více si všímat zajištění peněz do budoucna. Od konzervativního spoření jsem se dostal až k investicím do ETF. Letos vyšlo hned několik podcastů a videí na téma investic a jejich poslechnutí/zhlédnutí byla rozhodně dobrá volba.

Nadále se hodlám věnovat tomuto tématu a nevynechávám samozřejmě ani spoření do kryptoměny bitcoin. K němu jsem se v lednu vyjádřil v článku. Bitcoin za rok 2021 posílil a vrcholu dosáhl na začátku listopadu s cenou kolem 69 000 amerických dolarů.

PRÁCE

V pracovní oblasti byl tento rok kuriózní. Na začátku ledna jsem ukončil pracovní poměr v jedné firmě a nastoupil do další. Mou motivací byla změna pracovních úkolů a jiná pracovní doba. Během zkušební doby v nové práci se mi však ozval zaměstnavatel, u kterého jsem pracoval ještě při škole jako praktikant. Ve stejnou dobu se na můj zájem z podzimu 2020 ozvala společnost Apple, u které jsem se účastnil prvotní fáze přijímacího řízení na pozici Annotation Analysts pro českou Siri. O tomto jsem sepsal článek. Radostně jsem přijal nabídku od bývalého zaměstnavatele a k mé plné spokojenosti zde pracuji doteď. Tím bych mé pendlování mezi pracemi považoval snad na velmi dlouhou dobu za ukončené.

TECHNIKA

I letos jsem se dostal k několika telefonům, které jsem používal a byl schopný je po delší době zhodnotit. Z recenzí mobilních telefonů pro Alzu jsem stihl zpracovat čistě smartphony Samsung Galaxy. Konkrétně: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy A72 a Samsung Galaxy Z Flip3 5G.

Ohebný Samsung Galaxy Z Flip3 5G

O elektromobilech a jejich nastupující nadvládě v následujících desetiletích se hovoří jako již o téměř uzavřeném tématu. Já se opět přesvědčil o úžasném zážitku z řízení Tesly modelu X. K zápůjčce došlo již v roce 2020, ale mou zkušenost jsem vydal v článku až v lednu 2021.

SpaceX nadále provádělo starty, které už pomalu působí jako rutinní záležitost. Bohužel ze strany Tesly nedošlo k uvedení na trh žádné novinky. Tesla Semi, nový Roadster nebo Cybertruck zůstávají v očekávání. Poblíž Českých Budějovic jsme se dočkali prvního jihočeského Tesla Superchargeru. V prosinci jsme si koupili nové auto VW Passat, ve variantě kombi se nám větší kufr bude rozhodně hodit.

FILMY/SERIÁLY

V kině jsme nakonec byli nejen na těchto filmech posunutých z roku 2020 (hvězdičkami mé hodnocení):
No Time To Die ***
Tiché místo 2 ****
Free Guy ****

Viděl jsem několik filmů a seriálů, které mě opravdu zaujaly a doporučuji je dál. Jmenovitě Nevinná (2008), Nástrahy velkoměsta (1984) či Záhadná bouře (2018). Ze seriálů Trying (2020), Hra na oliheň (2021) a Superstore (2015).

2022

V únoru se bude konat zimní olympiáda v čínském Pekingu. V ten samý měsíc bychom se s manželkou měli dočkat potomka. To nás samozřejmě těší z roku následujícího nejvíc a připravujeme se na to!
Do prodeje v ČR v následujícím roce pravděpodobně vstoupí Tesla se svým modelem Y. Ten by mohl zdatně konkurovat již dobře zaběhnutému modelu 3. Pro většinu Čechů však cena zůstane stále vysoko.

Uvažuji, že v příštím roce si pořídím nový iPhone. V úvahu přichází iPhone 12 Pro, příp. iPhone 13/13 Pro. Se současným modelem 7 Plus jsem na začátku prosince oslavil již 4 roky.
Od konce listopadu do poloviny prosince proběhne nezvykle mistrovství světa ve fotbale v asijském Kataru. Na to jsem hodně zvědavý. Česká republika ještě účast zajištěnu nemá.


Uvidíme, jaký ten následující rok bude. Snad se po stránce zdraví, štěstí a úspěchů všem bude dařit. Za rok se tu s rekapitulací objevím znovu.

Tak šťastný nový rok 2022!

One thought on “Významný – takový byl rok 2021

  1. […] Rok 2022 byl opravdu výjimečný. Sice už se k němu pomalu budeme obracet jako k historii, minimálně já na něj však budu často a rád vzpomínat. Počet lidí na Zemi přesáhl 8 miliard a stalo se toho opravdu dost. Co jsem říkal před rokem najdete v tomto článku. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: