O současnosti

Sešla se mi tu témata, o kterých chci prohodit pár slov.

Pandemie původně čínského viru, která započala někdy v únoru 2020, postupně oslabovala, až se přiřítil 24. únor 2022 a pandemii ze zpráv smetla zpráva nová o ruské invazi na Ukrajinu🇺🇦.
Odezva je neskutečná, nyní se ve všech rádií, televizích a sociálních sítích objevují aktuální novinky a místo počtu nakažených nyní sledujeme počty mrtvých osob, zničených tanků, vrtulníků, dronů… Všichni obdivují kuráž a postoj ukrajinského prezidenta Zelenskyje.

Zdroj: The Times

Asi jsem si dříve párkrát řekl, zda za našich životů zažijeme nějakou 3. světovou, ale se současnými technologiemi jsem předpokládal, že již nebude probíhat tak podobně, jako byly ty 2 předchozí. (tím však neberu aktuální válku za 3. světovou!) Je však pravda, že aktuální informace, videa a fotky z místa bojů lidi burcují a mohou v zásadě tyto boje znatelně ovlivňovat. Jinak na mě působí, že Rusko se zaseklo v minulém století a s touto technikou a strategií vstupuje do války 21. století.

Paradoxem je, že svým jednáním se do toho minulého století Rusko propadá rychlým tempem čím dál více. Sankce a bojkoty firem a dalších světových států musí nejen ruskou ekonomiku, ale také běžné obyvatelstvo neskutečně ovlivňovat. Rusové mohou svému lídrovi „děkovat”, že jejich zem posílá úplně do p*dele.

Radostná zpráva nás potkala, narodil se nám s manželkou syn. Snad nám i nadále bude dělat jen radost!

Dotáhl jsem do finiše recenzi na iPhone 13 Pro. Na Alze by se měla objevit v následujících dnech. Telefon budu muset vracet, což nebude snadný úkol, hezky se na něj zvyklo. Uvidíme, zda si ho na konci roku nepořídím.

Advertisement

One thought on “O současnosti

  1. […] na Ukrajině jsem zmínil i v jediném příspěvku blogu v daném […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: