Rychlý příspěvek č. 10

Máme tu začátek roku a s ním prezidentské volby a zlevněné Tesly.

První kolo volby prezidenta ČR je za námi

Pavel porazil Babiše už v 1. kole. Těsně … ano, pouze o necelých 23 tisíc hlasů … podstatné ale je, že porazil. Před volbami se totiž kalkulovalo s tím, že Pavel se prezidentem stane, a to i když prohraje 1. kolo. Kurz na výhru Babiše v 1. kole byl okolo 1,85. Nejnižší ze všech. Tím, že Pavel Babiše těsně před koncem sčítání dohnal a předehnal, si tak zajistil ještě masivnější šance na celkovou výhru.

Další kladem tohoto faktu je to, že bývalý premiér si nemůže po 2. kole stěžovat, že Pavel vyhrál jen proto, že se na něj spojili voliči i dalších kandidátů (především Nerudové a Fischera). První kolo tedy ukázalo, že stačí i pravověrní fanoušci Pavla na to, aby ho zvolili novým českým prezidentem.
Finále uvidíme v sobotu 28. ledna.

Elektromobily Tesla model 3 a Y zlevnily

Poměrně nezvyklou událostí je zlevnění elektromobilů Tesla model 3 a model Y. Zejména v době inflace se snížená cena automobilu jeví jako něco nestandardního. Ano, i nejlevnější model 3 je stále auto za milion. Nové ceny jsou ale dosti zásadní ze 2 důvodů:

  1. Je třeba se podívat na to, o jaké auto jde. Modely 3 a Y patří mezi výkonné a spolehlivé automobily s moderním interiérem, díky updatům jsou čím dál chytřejší a hlavně – jsou to elektromobily. Následný provoz a údržba jsou tedy v porovnání se „spalováky“ zanedbatelné. Konkurenční podobně vybavené a rychlé auto budete za tuto cenu hledat těžko. Takže ano, milion a více, ale dostanete za to Teslu. Osobně jsem nikdy neřídil nic pohodlnějšího a zábavnějšího.
  2. Elektromobily jsou stále ještě čerstvé téma. Masivní nástup na trh teprve začal, proto je tak brzké zlevnění dobrou zprávou. Kde by mohla být cena Tesly třeba za 2 roky? Mimo jiné to samozřejmě již nyní stlačí ceny bazarových kusů hlouběji pod milion (v případě modelu 3 a zanedlouho snad i modelu Y).
Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: